گروه فعالیت‌های قرآنی: آزمون دوره آموزشی خطبه‌های نهج‌البلاغه جمعه، ششم تیر‌ در اراک برگزار شد.

پیمان عین‌القضاتی، مدیر مؤسسه قرآنی اصحاب‌الثقلین اراک با اعلام پایان دوره آموزشی خطبه‌های نهج‌البلاغه بر اساس سیر تاریخی، گفت: این دوره که نردبان آسمان نام داشت توسط ‌محمدمهدی علی‌قلی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه‌‌های تهران در مؤسسه اصحاب‌الثقلین برگزار شد که جمع زیادی از معلمان آموزش و پرورش، طلاب، دانشجویان و مربیان قرآنی در آن شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه مدت این دوره 7 ماه بود که پنج‌شنبه هر هفته برگزار شد، افزود: 200 نفر از شرکت‌کنندگان روز گذشته، ششم تیر در آزمون دوره نردبان آسمان حضور پیدا کردند و در پایان به کسانی‌که بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند مدرک اعطا می‌شود.

عین‌القضاتی ادامه داد: هدف از برگزاری اینگونه دوره‌ها توسط مؤسسه اصحاب‌الثقلین، احیا نهج‌البلاغه و آموزه‌های آن است که در جامعه امروزی مانند مربیان قرآن مهجور مانده است؛ لذا این مؤسسه در کنار رسالت قرآنی خود و تربیت مربیان قرآن سعی دارد آموزه‌های دینی را ترویج دهد به‌گونه‌ای که هر فرد، معلم و مربی خودش باشد.

وی تأکید کرد: در همین راستا کلاس‌های روش تحقیق دینی برای مربیان و معلمان قرآنی و کسانی‌که در دوره تفسیر خطبه‌های نهج‌البلاغه بر اساس سیر تاریخی، شرکت کردند برگزار شد تا آنها بتواند علاوه بر آشنایی با نهج‌البلاغه وارد مباحث تحقیقاتی هم بشوند و در این زمینه منشأ اثر باشند.

مدیر مؤسسه قرآنی اصحاب‌الثقلین در پایان، یادآور شد: در فضای مجازی فعالیت‌های قرآنی آنگونه که باید انجام نشده است و در این امر زمینه نواقص عمده‌ای وجود دارد؛ لذا سعی ما بر این است که در آینده نزدیک کلاس‌های آموزش در فضای مجازی، وبلاگ‌نویسی و کلاس‌هایی از این دست برگزار کنیم تا نهایتاً مربیان قابلی در این زمینه پرورش داده باشیم.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.