دوره آموزشی منهاج 1

 

 توجه به قرآن به عنوان منبع لایزال الهي، معرفت دینی وچشمه جوشان وحی الهی قلب همه خیرخواهان امت اسلامی را شاد می کند. آغاز حرکت مقدس قرآنی تحت عنوان طرح منهاج بدون شک آثار مثبتی را در سطح شهر و استان ما خواهد گذاشت. گرایش مثبت مردم مسلمان اراک به قرآن و اعتقاد عمیق آنها به این کتاب آسمانی در کنار اتحاد نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصت بی بدیلی است که می باید قدر آن را به خوبی دانست. اگرچه تکراری بودن برنامه ها و تنوع اندک فعالیت های قرآنی،عدم تکثر مراکز تصمیم گیری در طول سالهای گذشته دغدغه اصلی دلسوزان فرهنگ قرآنی بوده است،ولی امید می رود با روند همگرایی به وجود آمده در آینده شاهد موفقیتهای پی در پی امور قرآنی در سطح شهر باشیم. انجمن قرآن و نهج البلاغه با اتکال به رحمت واسعه الهی توانست در راستای فرهنگ غنی ناب محمدی اقدام به تشکیل کلاسهای مفاهیم،آشنایی و تفسیر قرآن و نهج البلاغه تحت عنوان طرح منهاج نماید.

 

 

با استعانت از خداوند متعال و با عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه شریف) این طرح در دو دوره پربار و مفید با انگیزه تغییر نگرش اصحاب قرآنی و هدفمند کردن کلاسهای آموزش تفسیر و پرهیز از انجام فعالیتهای موازی و ترویج فرهنگ قرآن و آشنایی نسل جوان با مفاهیم عمیق قرآنی ومعرفی هر چند مختصر نهج البلاغه و اشاعه فرهنگ اخ القرآن و نیز ایجادمعرفت دینی در باور فکری جوانان و خانواده ها برگزار شد

.

اهداف دوره

1. آشنايي و عمل به آيات قرآن و نهج البلاغه

2.گسترش فرهنگ مطالعات در بين جوانان و نوجوانان

3. ارائه الگوي فكري مناسب براي جوانان در راه استفاده از قران و نهج البلاغه

4. مبارزه با تهاجم فرهنگي

5. آشنايي خانواده ها با فرهنگ غني اسلام

منابع مباحث آموزشی این طرح که ویژه ماه مبارک رمضان و به صورت عمومی و بدون هیچ گونه شرط تحصیلی ویژه برای بانوان محترم سطح شهر اراک دایر شد،قرآن کریم،تفسیر نمونه،نسیم حیات،نهج البلاغه و حکمتهای آن بود؛ که شرکت کنندگان در این طرح با تفسیر سوره های محمد(ص) و سوره مبارک حجرات و قسمتی از مطالب ارزشمند نهج البلاغه آشنا شدند، اين دوره از كلاسها در36 مرکز شامل: مساجد،حسینه ها وهیئت های مذهبی سطح شهر برگزار گردید. لازم بذکر است در پایان هر دو دوره که مربیان آن از اساتید و فارغ التحصیلان حوزوی بودند، از تمامی اعضاء آزمون کتبی حضوری به عمل آمد. در ضمن شرکت کنندگان در این طرح در قالب گروههای سه تا شش نفر در پایان دوره به انجام تحقیق کتابخانه ای با موضوعات قرآن ونهج البلاغه پرداختند که به نفرات برتر جوایز نفیسی اهداء گردید. این کلاسها که درتابستان و مهر85 برگزار گردید ،بالغ بر1000 نفر از آن استقبال کردند و طبق نظرسنجی های بعمل آمده همه شرکت کنندگان خواستار ادامه کلاسها بودند.

                    

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.