همایش تجلیل از استاد نهرمیانی

 

این مراسم با هدف قدردانی از معلمین قرآنی به عنوان مربیان روح و فکر و نیز شکل دهنده پیکره شخصیتی انسانها برگزارگردید.

در رمضان المبارک سال1384 در حاشيه نمايشگاه قرآن كريم در سالن همایشهای فرهنگسرای آیینه برگزارشد. این مراسم با تلاوتآیاتی چند از قرآن مجيد شروع شد،سپس حضاربرای شنیدن و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران قیام کردند. در این مراسم با سخنرانی راجع به مرحوم استاد نهرمیانی به عنوان حافظ قرآن وپیشکسوت قرآنی و پدر شهید از ایشان تجلیل به عمل آمد


در ادامه مراسم نماهنگ زیبایی که درزمان حیات آن مرحوم تهیه شده بود،در سالن پخش شد و جلوه دیگری به مراسم داد. در این نماهنگ پیشکسوت ارزشمند امور آموزش قرآن در سطح استان مرکزی که طی سالیان مختلف اداره جلسات مختلف قرآنی را به عهده داشت وشاگردان بزرگی را طی سه نسل متفاوت تربیت نموده و بیش از 50 سال سابقه تدریس داشته، از احساس قبلی خوددر دیداری که با مقام معظم رهبری داشتند سخنان شیرینی ادا نمودندو از سفر هایی که به سوریه و نجف رفته اند و مداحی هایی که برای این ائمه داشته اند تصاویری پخش شد.

دراین نماهنگ طی مراسمی ازاین بزرگوار تجلیل به عمل آمده بود که به سمع و نظر حضار رسید.

انجمن قرآن ونهج البلاغه ثقلین در این مراسم با شکوه ،که با هدف تجلیل از یک استاد و خانواده ایشان که دراصل تجلیل از جامعه قرآن واساتید قرآنی برگزار شد،برپایی نمایشگاه پوستر و عکس،قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط استادان بزرگ قرائت که زمانی ازشاگردان استاد بوده اند نیز در لابه لای برنامه های این مراسم گنجاندو برای حضور جمع کثیری از علاقه مندان به قرآن و اساتید قرآنی فرصتی فراهم آورد.امید است با برگزاری چنین مراسمی، گامی هرچند کوچک برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر اساتید قرآن و دلسوزان همیشگی تاریخ اسلام برداشته شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.