جلسه اعضای موسسه استاندار مرکزی

هدف از این جلسه معرفی فعالیتهای انجمن قرآن و نهج البلاغه به استاندار و درخواست حمایت و همکاری های همه جانبه در راستای اهداف انجمن از آقای مهندس عبدالله سهرابی بود.

این جلسه که در تاریخ 17 اردیبهشت سال 1385 با حضور مسئول،اعضاي هیات موسس انجمن و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین کمیته های انجمن برگزار شد،در ابتدا مزین به تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید شد و بعد از آن هم اعضاء حاضر به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی

پس از عرض خیرمقدم به حضار جناب آقای استاندار از برنامه های انجام شده و برنامه های در دست اقدام صحبت نمود و درخواست های انجمن را برای استاندار محترم بیان کردند.

رئیس هیات مدیره انجمن قرآن و نهج البلاغه:

هدف انجمن پرهیز از موازی کاری و انجام فعالیتهای تکراری که در سطح جامعه زیاد است. اهداف انجمن شامل سه بخش است:

1-قرآن آموزی 2-قرآن شناسی 3-تربیت قرآنی

وی در ادامه افزود کنگره کربلایی کاظم ساروقی از جمله کارهای مهم در دست اقدام انجمن قرآن و نهج البلاغه می باشد.

مسئول کمیته ارتباطات انجمن:

این کمیته از زیر گروههای مختلفی تشکیل شده ،که از فعالیتهای انجام شده توسط این زیرگروهها می توان به (چاپ دو شمار نشریه، اتباط با رسانه ها و مطبوعات)واز کارهای در دست اقدام به برپایی نمایشگاه قرآن کریم اشاره نمود.

مسئول کمیته برنامه ریزی

پس از معرفی این کمیته و اهداف آن که تدوین برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت برای انجمن است اشاره کرد و در ادامه افزود: تصویب نهایی برنامه ها در انجمن برعهده این کمیته است.

مسئول کمیته برنامه ریزی ازکمبود هزینه که برای این امر خطیر(تبدیل چهره شهر به شهری با فرهنگ قرآنی،همانند گذشته) درنظر گرفته شده اشاره داشت وگفت: این هدف متعالی نیاز به صرف هزینه های هنگفتی دارد تا بتواند در مدت زمان کمتری به اجرا در آید.

مسئول کمیته آموزش

ضمن عرض تشکر از استانداردر راستاي اهداف اين كميته اظهار داشت:

1- به روز کردن اساتید قرآنی

2-آموزش قرآنی برای عموم مردم

3- مفهومی کردن قرآن

4- پاکسازی اذهان از خرافه های دینی

5- شناسایی افراد برای آموزش

6- استفاده از اساتید حوزوی برای آموزش خانم های جلسه ای

7- انعکاس این آموزش ها از طریق فیلم نامه هایی با اشاره مستقیم و غیرمستقیم

استاندار محترم استان مرکزی آقای عبداله سهرابی

بعد از ذکر نام خداوند و دعا برای امام زمان و آرزوی سلامتی برای رهبر فرزانه انقلاب و تشکر از حضار گفتند: نهج البلاغه که اخ القرآن است در جامعه ما مهجور شده است و از انجمن برای ترویج فرهنگ نهج البلاغه

خواستند تا برنامه هایی را به این کتاب ارزشمند اختصاص دهند. آقای سهرابی در ادامه افزود: علت ناموفق بودن برنامه های قرآنی پراکنده بودن و نبودن ارگانی است که آنها را سازمان دهی کند و از انجمن خواستار رابطه تنگاتنگ با مراکز قرآنی،دانشکده های قرآنی قم شدند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.