کلاس روش تحقیق موسسه اصحاب الثقلین اراک

 

معنادار و مفید بودن موضوع آموزش یکی از مهمترین عوامل توجه فرد به فرآیند آموزش است لذا شایسته است در تبیین و تشریح مفاهیم لطیف قرآن و ارتباط آن با رفع نیازهای اساسی انسان تلاش های بیشتری صورت گیرد.

بدین ترتیب ناگفته پیداست که شخص برای ارضای نیاز و اقناع خود از هیچ اقدامی برای دستیابی به نتیجه دلخواه فروگذار نخواهد کرد. در این ارتباط بسیار مهم است که زمینه های تقویت اعتقاد عموم به قابلیت پاسخگویی قرآن کریم از سوی نهادهای سیاستگذار به شکل جدی تری مهیا شود. اگر عامه مردم این موضوع را در حد یک باور استوار و نه یک دانش سطحی صرف با عمق معرفت بپذیرند،رجوع پیوسته و استفاده از رهنمودهای قرآن طبیعی ترین پیامدی است که می توان انتظار داشت. انجمن قرآن و نهج البلاغه استان مرکزی هم ازاین امر مستثنی نبوده و در ادامه طرح منهاج که برای مربیان قرآن و نهج البلاغه مساجد سطح شهر برگزار شد،کلاسهای روش تحقیق را نیز برپا کرد. در طی برگزاری جلسات طرح منهاج مربیان مشتاق از آموزش قرآن موضوعاتی را به عنوان سئوال مطرح نمودند که در نهایت تصمیم به ادامه تحقیق از موضوعات مطرح شده را گرفتند. انجمن نیز در راستای این امر برای تقویت توان پژوهشی و بالابردن سطح کیفیت تحقیقات و آکادمیک بودن آنها و سایر علاقمندان سطح شهر کلاسهایی که روش اصولی و علمی تحقیق وپژوهش را به آنها آموزش می دهد، به صورت فشرده برگزار کرد. این دوره از کلاسها در مرداد85 با تدریس دکترحیدری و دردی85 با تدریس دکتر امام جمعه استاد دانشگاه و حضور پویا و فعال نزدیک به300 نفر از پژوهشگران طرح منهاج 1و2 و علاقمندان به امر پژوهش در فرهنگسرای آیینه برگزار گردید .

آقای دکتر امام جمعه در این دوره ازکلاسها مباحث مورد نیاز یک پایان نامه و تحقیق مطلوب را بیان نموده و جزوه هایی را نیز به عنوان منبع درس دراختیار پژوهشگران قرار دادند. از نگاه دکتر امام جمعه یک تحقیق مطلوب احتیاج به طرح موضوع مناسب و طرح سر فصل های تحقیق، بیان چکیده،ادامه مقدمه مرتبط با موضوع و ارائه تحقیقی روان و بدون ابهام و تا حد ممکن مختصر و درنهایت جمع بندی و نتیجه گیری و طراحی جلد مرتبط را دارد. از آنجا که این پژوهشگران به عنوان پل ارتباطی میان مردم وانجمن قرآن و نهج البلاغه به حساب می آیند،ارائه و آموزش روش ها و فنون آموزشی که با ذائقه های عمومی سازگـاری داشــته باشـد بـرای این عـزیزان به عنوان پژوهشگران عرصه های ناگشوده قرآن و کارشناس وادیهای ناپیموده معارف قرآنی متناسب با دانش روز بشری و استخراج کنندگان گنجهای نهفته وحی الهی لازم و ضروری می نماید تا از این طریق قرآن مداری یعنی پایبندی و عمل به آموزه های قرآنی را در زندگی فردی و خانوادگی به نوعی که هر عملی به نوعی مستند به یک آموزه اصلی قرآنی باشد و حاکمیت ارزشهای قرآنی و احکام الهی در جامعه اسلامی و قرآنی شدن همه روابط و مناسبات اجتماعی را هدفمند و اجرایی نماییم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.