نشست مسئولین انجمن قرآن و نهج البلاغه با مدیر کل هماهنکی توسعه ترویج   فعالیت های قرآنی

اين جلسه در سالن جلسات اداره کل ارشاد اسلامی استان مرکزی در تاریخ85/2/31 جلسه ای با حضور  آقای دکتر علی خواجه  پیری،مدیر کل محترم دفتر ترویج فعالیتهای قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.این جلسه که قائم مقام ریاست  اداره کل ارشاد اسلامی استان مرکزی و مسئولین  انجمن قرآن و نهج البلاغه استان مرکزی نیز درآن  حضور داشتند؛ با هدف بررسی اهداف کمیته ها در رابطه با فعالیتهای قرآنی،پی گیری و مشخص شدن جایگاه،فعالیتهای قرآنی در سطح استان و کشور و تعیین تکلیف جدی برای برپایی کنگره مرحوم کربلایی کاظم ساروقی(ره) تشکیل شد.


باز هم این طنین آهنگ دلنشین قرآن بود که با تقویت روح و جان حاضرین آنها را مصمم به ادامه هرچه استوارتر راه می کرد.
 رئیس انجمن قرآن و نهج البلاغه: پس از بیان خیرمقدم و معرفی مسئولین کمیته ها و اعضای انجمن به آقای دکتر خواجه پیری اظهار داشتند،انجمن سه هدف مهم را دنبال می کند:1- قرآن شناسی  2-قرآن آموزی 3-تربیت قرآنی،ایشان اضافه کردند :که بحث قرآن آموزی از قبیل آموزش روخوانی،روان خوانی،صوت و لحن و تجوید ...بصورت گسترده در جامعه رایج است و وارد شدن انجمن به این موضوعات انجام کارهای موازی است. در بحث قرآن شناسی که شروع آن با مباحث تفسیر است،متاسفانه با فقر شدیدی روبه روهستيم،كميته تحقیق وپژوهش در این زمینه به دنبال تدوین طرح های تفسیری قرآن شناسی هستند و در خصوص تربیت قرآنی نیز که جامعه در این وادی به شدت احساس نیاز می کند و متاسفانه تا امروز کارشناسان آموزش قرآنی فعالیتی را در جهت کاربردی کردن قرآن در خانواده ها انجام نداده اند. فعالیتهایی را در دست اقدام دارند.

مسئولین کمیته هاهر کدام به معرفی کمیته ها و شرح وظایف کمیته مربوط به خود نمودند.
ايشان در ادامه  اضافه کردند: فضای قرآنی را در جامعه باید سامان دهی کردو فضای انجمن را به عنوان یک موسسه مستقل در نظر گرفت.پس با بیان مشکلات و ارائه راهکارها،هر کدام از اعضاء
حاضر در جلسه به این موارد به طور کلی اشاره نمودند:
1- شناخت و ساماندهی جلسات و هیات های قرآنی
2- مساعدت های مالی
3-  شناسایی نیروهای قرآنی و طراحی آموزش غیر حضوری آنان
4- برگزاری جلسات ثابت قرائت قرآن درامام زاده ها  و مساجد
 آقای دکتر خواجه پیریافق بسیار روشنی را برای فعالیت های قرآنی متصور شد و گفت: با پرهیز از موازی کاری متوسل نبودن به منابع محدود می توانیم طوری برنامه ریزی کنیم که یک عملکرد نتیجه بخش و ثمربخش داشته باشیم ایشان در این نشست اعضاء انجمن را در جریان برنامه های قرآنی در دست اقدام مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی قرار  دادند و اذعان داشتند در نشستی که با آقای صفار هرندی وزیر محترم ارشاد داشته اند بنابراین گذاشته اند که  اولا تمامی حوزه ها را قرآنی کنند،ثانیا دفتر ترویج فعالیتهای قرآنی نیز در این حوزه ها حضور فعال وجدی داشته باشد. آقای دکتر خواجه پیری در حسن ختام سخنان
خود اضافه کردند: ورود به بحث نهج البلاغه

دشوار نیست این درست است که خطبه هایی در نهج البلاغه وجود دارد که هر کسی قدرت درک مفاهیم آن را ندارد ولی مباحثی هم هست که خیلی به راحتی می تواند سرمشق زندگی مردم قرار گیرد. وی در خصوص کنگره کربلایی کاظم هم اضافه کرد. این کنگره بازسازی یک جریان معنوی و بسیار ارزنده است. درآخر هم تشکیل شورای قرآنی و شواری سیاستگذاری قرآنی را توصیه نمود و اضافه کرد همه انجمنها باید برای پیشبرد هر چه بهتر کارها با یکدیگر تعامل داشتند. در انتها برای تمامی اعضا و مسئولین قرآنی آرزوی توفیق روز افزون کردند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.