طرح مبین

اولین همایش استانی طرح مبین ساعت 9:30 صبح روز سه شنبه28 شهریور ماه هزار و سیصد و هشتاد وپنج در حالی آغاز شد که مهمانان همایش از نه شهرستان استان مرکزی در محل مرکز همایش ها در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در انتظار بودند تا شاهد بیان نظرات مسئولین مراکز قرآن و نهج البلاغه شهرستانها و مسئولین انجمن اراک و اداره ارشاد باشند و از این رهگذر راهکارهای تعامل هرچه بهتر برای دستیابی به اهداف انجمن را جستجو کنند.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 489

کلاس آموزش نهج البلاغه موسسه اصحاب الثقلین اراک

امیرالمومنین علی(ع) سرچشمه فصاحت و مولد و منشاء بلاغت است. بلاغتی از او آشکار گردیده که تاکنون مخفی و پوشیده بوده است و قوانین آن از آن جناب فرا گرفته شده و هر خطیبی روش بلیغ او را پیروی کرده و هر واعظی از آن کمک گرفته است،ولی هیچ کس نتوانسته به بلاغت آن حضرت(ع) برسد،زیرا کلام او نمونه ای است از علم الهی ورایحه کلام پیغمبر(ص) از آن استشمام می شود.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 876

 

دوره آموزشی منهاج 1

 

 توجه به قرآن به عنوان منبع لایزال الهي، معرفت دینی وچشمه جوشان وحی الهی قلب همه خیرخواهان امت اسلامی را شاد می کند. آغاز حرکت مقدس قرآنی تحت عنوان طرح منهاج بدون شک آثار مثبتی را در سطح شهر و استان ما خواهد گذاشت. گرایش مثبت مردم مسلمان اراک به قرآن و اعتقاد عمیق آنها به این کتاب آسمانی در کنار اتحاد نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصت بی بدیلی است که می باید قدر آن را به خوبی دانست. اگرچه تکراری بودن برنامه ها و تنوع اندک فعالیت های قرآنی،عدم تکثر مراکز تصمیم گیری در طول سالهای گذشته دغدغه اصلی دلسوزان فرهنگ قرآنی بوده است،ولی امید می رود با روند همگرایی به وجود آمده در آینده شاهد موفقیتهای پی در پی امور قرآنی در سطح شهر باشیم. انجمن قرآن و نهج البلاغه با اتکال به رحمت واسعه الهی توانست در راستای فرهنگ غنی ناب محمدی اقدام به تشکیل کلاسهای مفاهیم،آشنایی و تفسیر قرآن و نهج البلاغه تحت عنوان طرح منهاج نماید.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 967

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.