دل شکسته

معمولا ما آدم ها احساسات درونی خود را به دو روش  ابراز می کنیم؛ اول با سخن و گفتار خود و دوم با اعمال و کردار، اما گاهی  برخی از ما ناخواسته و بدون قصد و غرض با سخنان و گفتار نسنجیده، به ارزش کلام و شخصیت خود آسیب می رسانیم. همین کنترل نکردن زبان ریشه بسیاری از اختلافات خانوادگی است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 451

داشتن فرزندی که ادامه دهنده بصیرت عاشورایی باشد و پیام آن را به نسلهای بعد منتقل کند، آرزوی هر خانواده ایست. یکسری اعمال زیر بنایی برای چنین تربیتی لازم است و بهتر است والدین به آنها توجه کنند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 473

شک های شیطانی

«دین» از بزرگ ترین نعمات الهی است و به فرموده ی امام سجاد (علیه السلام) راه احسان خداست که انسان را به سوی رستگاری و احسان در راه الهی می کشاند و عاقبت سعادتمندی را برای صاحبش فراهم می نماید. از جمله درخواست ها و تلاش های ما باید در جهت حفظ دین باشد که برای این امر در خود دین و شریعت الهی دستورالعمل هایی وجود دارد!

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 377
خانواده در نهضت حسینی

فراق شوهر برای مادر قابل تحمل نبود. مادر داغدار در روز عاشورا ، علاوه بر شهادت یاران قرآن شاهد شهادت مظلومانه طفل معصوم و شیرخوار خویش و سپس پر پر شدن شوهر عزیزش بوده است؛ آن هم با جسمی مجروح و لبانی خشکیده و ترک بسته از فرط تشنگی.

 
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 375
اقتدار حسینی

مردانگی و اقتدار؛ تابلوی نفیسی است که در صحنه کربلا به قلم امام حسین علیه السلام، نقش زده شد تا رسم زندگی را به همگان نشان دهد.

 

اقتدار مرد  مسئله ای است که در فرهنگ خانواده از جایگاه والایی برخوردار است. اقتدار مرد، او را در چشم خانواده عزیز می کند و در اندیشه فرزندان بزرگ. لازم است، مرد برای ایفای نقش خود در خانواده مقتدر باشد. چنین نیست که مرد با ذلیل کردن خود بتواند جایگاه شایسته ای در زندگی داشته باشد، بلکه آنچه موجب حفظ آبرو و موقعیت مرد در خانواده و جامعه می شود، اقتدار است؛ اقتداری خردمندانه، نه قلدری ستمگرانه. الرِّجال قَوَّام ونَ عَلَى النِّساءِ؛ مردان سرپرست و قائم بر امور معاش زنان اند.(1)

وقتی همه عزت و اقتدار برای خداست، برای دست یابی به آن حتی در امور کوچک زندگی و خانوادگی نیز باید از خدا خواست
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 376

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.