دسته عزاداری

خاطرات محرم از دوران كودكی و نوجوانی آنقدر ماندگار است كه شما وقتی بوی اسپند می آید، یاد دسته های عزاداری می افتید. خوب است كه بتوانید عشق به اباعبد الله را از سنین نوجوانی در فرزندان خود ایجاد كنید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 468

محرم برای کودکان

کودکان مظلوم امام حسین علیه السلام و اصحابشان ، برای دین خدا با مظلومیت زیادی به اسارت رفته و بسیاری از ایشان در اسارت به شهادت رسیدند. و آنها که ماندند بهترین انسانها در اخلاق و رفتار شدند نه تنها منزوی و افسرده نبودند بلکه به لحاظ روانی الگوی یک انسان سالم بودند.

در روایات است که حضرت زهرا سلام الله علیها حسینین علیهم السلام را که کودک بودند با خود به قبرستان می بردند و در حضور آنها برای شهدا می گریستند. کودکان ما نیز می توانند و حق دارند از کودکی با شور دینی و حسینی آشنا شوند و با رعایت نکته های مهم اخلاقی میراث دار دینداری کودکان کربلایی باشند.

صبر و تحمل کودکان کم و احساساتشان بسیار قوی است. بنابراین فورا بعد از هر فداکاری و رنجی که تعریف می کنید، از پاداش طلایی آن کار هم صحبت کنید
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 498

خواهر و برادر

بیایید یک بار دیگر به رابطه میان خود و خواهران و برادرانمان نگاه کنیم و آن را مقایسه کنیم با رابطه خواهر و برادر آسمانی اهل بیت. بوی محرم که می آید تمام احوالات شیعیان بوی حسین (علیه السلام) و زینب (علیه السلام) به خود می گیرد. خواهری و برادری که به هم عشق می ورزیدند و لحظه ای از هم فارغ نبوده و پاره قلب یکدیگر بودند. نوع نگاه و نحوه برخورد این خواهر و برادر به یکدیگر دریچه ای تازه را در مقابل چشمان خواهران و برادران می گشاید که این روزها شاید مشکلات و دغدغه های زندگی آنها را از هم غافل ساخته است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 469
حسادتچقدر خودتان را با دیگران مقایسه می کنید؟ در کارزار زندگی چقدر حس رقابت تان، شبیه حسادت است؟  شاید فکر می کنید کسی نباید درنردبان زندگی بالاتر از شما بایستد.

 

حسادت احساسی بسیار موزی است، یادآوری موفقیت‌هایی است که نداشته‌اید، تجربیاتی که نداشته‌اید، ارتباطاتی که دوست داشتید داشته باشید، هر چیزی که به شما احساس «کمتر» بودن می‌دهد.اما می توان رقابت را جایگزین حسادت کرد و مدام بر زندگی غر نزد. شاید راه کارهای زیر مثمر باشد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 745
انتخاب
بچه ها هم مثل ما بزرگترها همواره در حال انتخاب کردن هستند. انتخاب اینکه چه لباسی بپوشند؟کدام بازی را انجام بدهند؟ با چه کسی بازی کنند؟ و ....

 

شاید جالب باشد که بدانید بچه ها گوش دادن یا ندادن به حرفهای شما را هم انتخاب می کنند! حالا که بچه ها همیشه در حال انتخاب کردن هستند، چرا از این قابلیت شان استفاده نکنیم تا مسئولیت رفتارشان را بپذیرند؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 621

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.