سردار

از جمله دام‌های که در حال حاضر جامعه اسلامی را تهدید می‌کند خطر ترویج انواع و اقسام نحله‌های شبه‌عرفانی وارداتی یا خودساخته است خوشبختانه این امر از دید مسئولین بدور نبوده و تلاشهای قابل تقدیری در این راستا به انجام رسیده و می‌رسد.


از جمله فرقه های خود ساخته‌ای که در چند سال اخیر خساراتی را به جامعه وارد کرده است فرقه عرفان حلقه می‌باشد

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1368

8

مکتب TSM تحت عنوان Technical Self Meditationیکی از محافل و جلسات به‏ اصطلاح عرفانی است که با جذب هزاران نفر از وضعیت روحی، روانی و نیز مسایل شخصی افراد سوءاستفاده و اهدافی را دنبال می‏نماید که در ادامه به بیان جزئیاتی در این باره پرداخته می‏ شود.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 989

ss

تشکیلات این گروه منحرف از شیعه توسط ممون ابن سالم یا « دیصان » معروف به قداح و عیسی چهار لختان در مصر به وجود آمد، اینان تقریبا جزء اولین گروه هایی بودند که باب تأویلات را در قرآن مجید و اخبار به میل خود باز نمودند. این گروه منحرف برای شریعت ظاهر و باطنی قرار دادند و گفتند: باطن شریعت را خداوند به پیامبر و پیامبر به علی (ع) ، و ایشان هم به فرزندان و شیعیان خالص تعلیم داد. آنها در ادامه می گویند :کسانی که باطن شریعت را دانستند، از قید طاعت و عبادت ظاهری آزاد و آسوده شدند! ولذا با این تحریف بزرگ خود را از انجام مراسم عبادی منزه دانستند.این افراد مذهب را بر (هفت ) پایه قرار می دهند، و لذا به هفت پیغمبر معتقدند و به هفت امام معترفند، آنان امام هفتم را غائب می دانند و منتظر ظهور آن هستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 726

علی‌زاده در کارگاه آموزشی ویژه بانوان مبلغ و فرهنگیان استان که به‎همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی با موضوع بررسی عرفان‌های نوظهور و عرفان از منظر امام خمینی(ره) در خرم‌آباد برگزار شد، افزود: یکی از ویژگی‌های همه این (فرقه‌های) عرفان‌های نوظهور این است که بلا استثناء، مدعی کنار گذاشتن عقل هستند و می‌گویند هر که می‌خواهد وارد این فرقه‌ها بشود، باید با عقل خداحافظی کند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 698

شادی، آرامش و امید به زندگی این جهان را می‌توان به‌عنوان عالی‌ترین اهداف جنبش های نوپدید معنوی به ‌شمار آورد. بدان‌سبب که تمام این عرفان‌ها، اومانیستی‌اند و اهداف خود را به‌منظور برآوردن نیازهای دنیایی انسان طراحی می‌کنند، لذت و هرآنچه در این مسیر قرار می‌گیرد، همواره مهم است و به‌حق می‌توان این جنبش‌ها را «مکاتب لذت‌گرا» نامید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 750

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.