حلول در لغت به معنای فرود آمدن و نازل شدن خدا در محلی است.[۱] این اندیشه در اکثر متون کلامی و فلسفی ادیان توحیدی مردود بوده و ساحت خداوند، پیراسته از حلول مکان و محل دانسته شده است؛ چرا که حلول کننده نیازمند چیزی برای حلول است و خدا از همه جهان و جهانیان بی‌نیاز است. از طرفی باید میان حلول کننده و محل حلول، گونه‌ای سنخیت و هم سرشتی وجود داشته باشد و کاملاً پیداست که میان پروردگار و مخلوق هیچ سنخیتی نمی‌توان در نظر گرفت.[۲]

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1252

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود رضا قاسمی کارشناس عرفان‌های نوظهور در خصوص اعتقادات سست و بعضاً ضد شریعت اعضاء فرقه‌ی حلقه اظهار داشت: رفتا‌های خلاق دین از جمله بی‌حجابی و روابط نامشروع میان مسترها و حلقه‌ی اول از شاگردان م.ع .ط به شدت رواج داشت به طوری که این افراد در واقع به هیچ یک از تعلیمات شریعت معتقد نیستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 945

فرقه "ساهاجا یوگا" یکی از شاخه‌های مکتب "سانکهیه" در هند به‌شمار می‌رود. پیروان این مکتب-که آموزه‌های آن به‌عنوان قانون اساسی ساهاجایوگا شناخته می‌‌شود-، فرضیه‌های اثبات خدا را کافی نمی‌دانند و به خدا اعتقادی ندارند.

 
شری ماتاجی(قطب فرقه) که از طرف پیروان خود به‌نام مادر شناخته شده و دستورات او را بدون کم‌ترین نافرمانی مورد اطاعت قرار می‌دهند، در مبحث اعتقاد به معاد نیز دچار انحراف شده و معتقد به "تناسخ" شده و در ادعایی عجیب و خودخواهانه، همه انبیای الهی را تولدیافته و فرزند خود می‌داند!
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1320

آیین بودایی، در هندوستان، و در مقابل قدرت برهمنها به وجود آمد و با موفقیت انتشار یافت. در کتب شرعی دین بودایی اطلاعات کمی درباره شرح حال موسس و رهبر این دین وجود دارد، زندگی بودا در حدود سال 563 قبل ازمیلاد، در شمال هند در یك خانواده شاهی (كشتریه) از قبیله «ساكیا» شروع شد.[1]

 
این آیین در حدود 1500 سال قبل از میلاد مسیح بنیاد نهاده شده است. در دین هندو فرقه‌های متعددی وجود دارند و دو فرقه اصلی آن، خدایانی چون «ویشنو» خدای خالق و«شیوا» خدای منهدم‌کننده را می‌پرستند.
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 932

شگردهای اینترنتی فرقه‌ها برای تبلیغ

امکانات فیس بوک به زبان فارسی به صورت رایگان، افراد وابسته به فرقه ها را ترغیب می‌کند که در این فضای منحصر به ­فرد به تبلیغ فرقه‌هایشان بپردازند.

 
 این شبکه اجتماعی که گفته می‌شود بیش از یک میلیارد مشترک دارد، زمینه‌های دوست‌یابی آسان و ارتباط سهل‌الوصول‌تر را برای فعالین در این فضا فراهم می‌کند.
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 835

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.