هر روزه و هر لحظه، اسلام تحت تازش و بی‌حرمتی اهل باطل است. همان طاغوتی که گاهی در نقاب بت‌پرستان عرب جاهلی، و گاهی در نقاب جریانات باستانگرای افراطی خودنمایی می‌کند. شاید شنیده باشید، که آنان با وقاحت تمام، الله خدای بی‌همتای قرآن را «خدای خام عرب» و «خدای همیشه غضبناک» می‌خوانند و در توهمات خود از خداپرستی عاشقانۀ باستانیان سخن می‌گویند!

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 855

از مهم‌ترین ابهامات زندگی زرتشت، اختلاف نظر عجیب پیرامون زادگاه او است. در منابع پهلوی (متون زرتشتی به زبان فارسی میانه) زادگاه زرتشت، سرزمینی به نام «ایرانویج» بود. سنّت زرتشتی، این سرزمین را همان «آذربایجان» دانسته است. مکتوبات ایرانی عصر اسلامی نیز با تبعیت از موبدان زرتشتی همین نظر را مطرح کردند. در حالیکه امروزه زبان‌شناسان این نظر را رد کرده‌اند، چه اینکه زبانِ اوستا (و گویش گاهانی)، زبان شرق فلات ایران است، نه سرزمین‌های غرب فلات ایران.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1050

انسان در زندگانی خود در یک سیر الی الله قرار گرفته است (قرآن کریم، سوره انشقاق، آیه ۶). این همان راه تعالی است. راه نجات و رستگاری، لیکن مسیری است پرخطر که دام‌ها در کمین است. پس خداوند انبیاء را فرستاد تا به آدمیان تعلیم دهند و آنان را تزکیه کنند (سوره آل عمران، آیه ۱۶۴). از مهم‌ترین اهداف بعثت انبیاء، استقرار حکمت و عقلانیت در جامعه بشری بود. عقلانیت الهی و متعالی (نه شیطانی).

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1199

مقام معظم رهبری،‌ در پیام نوروزی خود، آغاز بهار طبیعت را به ملّت ایران و همۀ ملّت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، تبریک گفتند و یادی از امام و شهدا کردند. همچنین فرمودند: «آغاز سال مصادف است با ایّام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)؛ ارادت مردم ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم اقتضائاتی دارد که یقیناً همه باید این اقتضائات را رعایت کنند و یقیناً رعایت خواهند کرد. امید است که این ایّام و این سال از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد؛ و نام مبارک این بزرگوار و یاد ایشان تأثیرات عمیق و ماندگار خود را در زندگی مردم ما در سال ۱۳۹۴ بگذارد.» و ایشان در ادامه،‌ امسال را سالِ «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» نامیدند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1062


در طول دو قرن گذشته شاهد بوده‌ایم که استعمارگران برای پیشبرد اهداف ظالمانه‌ در مستعمره‌های تحت نفوذ خود با شیوه تفرقه‌افکنی در جوامع حکومت کردند و گاه با ساخت فرقه‌های انحرافی از مذاهب رسمی هر جامعه بهره‌ می‌بردند، شیوه‌ای که در ایران هم عملیاتی شد و با حمایت روسیه و انگلیس پایه‌های یک مسلک انحرافی به نام «بهائیت» در دوره قاجار و به تبع آن در دوره پهلوی شکل گرفت.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1007

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.