خواستگاه و پيداييش وهابيت

وهابيت نام فرقه‌اي است كه ريشه‌اي آن به قرن چهارم و اعلام آن رسماً در قرن دوازدهم توسط محمدابن عبدالوهاب صورت پذيرفت. اين فرقه خود را سلفي خوانند و نسبت وهابيت را ساخته و پرداخته ديگران مي‌دانند. از بين رهبران سابق اين فرقه تأثير گزارترين آنها ابن تيميه بود كه در اثر پا فشاري بر عقايد خويش از طرف علماء اسلام تكفير و راهي زندان شد و در همانجا در گذشت.سرانجام فرقه وهابيّت توسط محمدابن عبدالوهاب با همدست شدن آل سعود و همكاري دولت هاي استعمارگر رسماً اعلام گرديد. او نيز از طرف مردم و علماء آ ن زمان و حتي نزديكانش محكوم ومورد خشم آنها قرار گرفت . بعد از فوت او آثار و فرزنداني باقي ماند و امروزه به پيروان او وهابي گفته مي‌شود.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 629

روش های تبلیغی وهابیت

وهابیون که در حال حاضر حکومت را در عربستان کاملا در دست دارند وخود شان را خادم الحرمیین معرفی می نمایند برای گسترش تفکر واندیشۀ وهابیت ، با ابزار و روش های مختلف مانند : بوجود آوردن گروه های تند رو در کشور های اسلامی همچون گروه طالبان در افغانستان و سپاه صحابه در پاکستان ، تسلط و استفادۀ ابزاری از حرمیین شریفین ، تحمیل و اصرار عقیده ، استفاده از درآمد نفت ، انتشارات وفتاوای ضد شیعی ، درانحصار قرار دادن دانشگاه ها ، مراکز علمی و هم چنین مراکز انتشاراتی ، رسانه ی وکتابخانه ی ، شعار وندای جهاد با کافران ، تخریب قبور ، اتهامات و نسبت های دروغین وتبعیضات که در داخل علیه دیگران به ویژه شیعه اعمال می گردد ، تبلیغ می نمایند .

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 640

34q

کشورهای غربی استعمارگر، مدت‌ها پیش با ابداع و حمایت از جریان‌های انحرافی دینی و عقیدتی استراتژی کشورگشایی خود را تغییر داده و با حمایت‌های مادی و معنوی خود از این جریان‌های دینی و عقیدتی منحرف بهره‌برداری می‌کنند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده‌بان، این فرقه در نقاط مختلف دنیا فعالیت دارد که ثروت هنگفتی را برای رئیس آن به ارمغان آورده است. به طوری که سرکرده فرقه به محض ورود به آمریکا در 1998 با کمک مقامات آمریکایی ساختمانی گران قیمت در نیویورک خریداری کرد و سال بعد از آن نیز ملکی دیگر در نیوجرسی خرید تا مرکز خود را در کشوری که بیشترین حمایت‌ها را از فرقه شیطانی به عمل می‌آورد دایر کند. این املاک و برخی اقلام دیگر از جمله مواردی است که رسماً توسط این فرقه اعلام شده است و شامل املاک، نقدینگی و گردش پول این فرقه نمی‌شود. به گزارش وال‌استریت ژورنال و پایگاه روزنامه ایندیپندت در آوریل 2006، هزینه‌های صرف شده این فرقه برای تصاحب املاک در ایالات متحده مبالغ قابل توجهی به حساب می‌آیند.

ادعاهای سرکرده فرقه فالون دافا

فرقه فالون‌گنگ یا فالون‌دافا نام فرقه‌ای‌ است که توسط لی‌جونگ‌زی در 1992 در چانگ‌چون کشور چین بنیان‌گذاری شد. این فرقه در ابتدا مجموعه‌ای از تمارین بدنی جلوه می‌کرد ولی به تدریج ماهیت خود را بیشتر نمایان کرد. پیروان این فرقه ادعا می‌کنند رئیس فرقه، توانایی‌های جادویی دارد. آنها ادعاهای پر آب و تابی از به اصطلاح قدرت فوق‌العاده وی را بین شاگردان پخش می‌کنند تا میزان تاثیر معنوی وی بر شاگردان افزایش یابد. یکی از نمونه‌های این قدرت‌های ادعایی جلوگیری از برخورد ستاره دنباله‌داری است که مریدانش ادعا می‌کنند تمام دنیا را دچار فاجعه می‌کرده است!!! البته جالب است که این ادعا بنا به نظر دانشمندان نادرست و موهوم بوده است. البته کمی مضحک است که کسی خطری موهوم را اعلام کند و سپس ادعا کند وی بوده که خطر موهوم را از بین برده است. در موردی دیگر وی ادعا کرد که با قدرتش از جنگ جهانی سوم جلوگیری کرده است!!!

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 752

فعالیت مسیحیت تبشیری در پوشش مباحث روان شناسی و درمانی

در راستای تبیین مبانی و اهداف فرقه های نوظهوری که با کمک برخی معاندین جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود خبرگزاری مهر برآن شد تا با استفاده از کارشناسان مؤسسه راهبردی دیده‌بان(مرکز مقابله با جبهه معارض جمهوری اسلامی ایران) ابعادی از اقدامات این گروه ها را مورد بررسی قرار دهد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 821

 

روشن است که هدف اصلی استکبار جهانی تسلط بر کل دنیا است و این موضوع را با عناوین مختلفی همچون جهانی سازی و نظم نوین جهانی می شناسیم. چهره واقعی این زیاده طلبی به طور مشهود در جریان دو جنگ جهانی اول و دوم خود را نشان داد. بد نیست بدانید که بزرگترین کشتار کل تاریخ بشریت به خلاف تصور عمومی ما نه در زمان حمله مغول ها و نه در زمان لشگرکشی اسکندر مقدونی اتفاق نیفتاده است. بلکه در طول وقوع جنگ جهانی اول و دوم که مجموعا 10 سال به طول انجامید، تنها 90/000/000 (نود میلیون) انسان کشته شدهاند. البته این رقم تنها آمار کشته شدگان است و آمار مجروحین و بی خانمان ها و .... را به محل خود واگذر می نمائیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1015

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.