اگر فرزندی بین 13 تا 19 سال دارید و احساس می کنید که گفتگو کردن با این نوجوان سخت و یا غیر ممکن است ، راه هایی وجود دارید تا این مشکل ارتباطی حل شود.

مطالعات به خوبی مشان می دهد که فقدان حمایت و راهنمایی والدین در مرحله اول موجب رفتارهای پرخطر مثل : نوشیدن الکل ، سیگار کشیدن و استعمال دخانیات و... می شد بخاطر داشته باشید که نوجوان در سال های نوجوانی به دنبال هویت خود است و ممکن است برای رسیدن به این منظور از والدینش دور شود و اگر شما واکنش بدی نشان دهید باعث می شود که رابطه ی سالمی شکل نگیرد.

در این میان والدینی که آگاهی بیشتری در زمینه ی نحوه ی برقراری ارتباط با فرزندان خود کسب و توانایی استفاده از آن را در خود ایجاد کرده اند بهره ی بیشتری نسبت به کودکی هر فردی در بزرگسالی وی دارد.

در بسته ی آموزشی صمیمانه دکتر حمید حبشی به مابحثی چون نیاز ها و علایق نوجوانی(به هنجار و نابه هنجار) شیوه های انتقال مفاهیم دینی به نوجوانان، نهادینه کردن ارزش های دینی ، نقش والدین در روند پیشرفت تحصیلی نوجوان ، مدیرینپت اوقات فراغت نوجوان ، نحوه ی برخورد والدین با اضطراب نوجوان ، تربیت جنسی نوجوان و... می پردازد.

      

اطلاعیه ها. . . .


سامانه ثبت موسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) 

نحوه عضویت در کانال اطلاع رسانی موسسه در نرم افزارهای تلگرام و واتس آپ

 

 

Save

 

عضویت خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه عاکفون و کسب اطلاع از فعالیتها و اخبار و آموزشهای آن نام و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید . توجه:عضویت خبرنامه رایگان است.